Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Polský ogar

Plemena psů, naši psi, Polský ogar. Polský ogar je středně velký pes, silné a kompaktní postavy, silné struktury kostí a dosti masivních končetin. V liniích těla působí spíše dojmem síly a výdrže, než rychlosti. Polský ogar má lebku stejně dlouhou, jako čenich. Hlava je dosti těžká, ušlechtile ostřejšího tvaru, z profilu vypadá jako středně delší obdélník, s dobře ohraničeným stopem. Nos má velký, černý a široký. Čenich je podlouhlý, v tipu zkrácený, není klínovitý, ani zašpičatělý. Rty má silné a klesající. Líce jsou svalnaté a dobře vyvinuté.

Oči má šikmo posazené, ne příliš hluboko, mají tmavě hnědé zbarvení a jasný a jemný výraz. Uši jsou nízko posazené, vcelku dlouhé, na koncích mírně zakulacené, zkroucené, visí blízko u hlavy. Krk je v místě napojení na tělo pozoruhodně silný, svalnatý, středně dlouhý, jeho lalok odstává a je velmi bohatě zvrásněný. Záda má dlouhá, široká a svalnatá. Hruď je rozsáhlá, široká a v proporci hluboká, hrudní koš sestupuje až k loktům. Břicho je prostorné, široké, téměř tak hluboké jako hruď. Ocas je silný, dosti nízko posazený, ve své spodní části je pokrytý dlouhou srstí, je mírně klesající, dosahuje až k hleznům, od poloviny délky noh je mírně zakřivený, v normálním pohybu je mírně pozvednutý, není však zatočen nahoru, při akci je mírně zvýšen, ne však nad horizontální úroveň. Přední končetiny má silné, svalnaté, dobré struktury kosí. Ramena má šikmá, svalnatá a dobře vyvinutá. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté, opět velice dobré kostní struktury. Tlapky má okrouhlé, s prsty těsně u sebe, silnými a krátkými drápky a velkými tvrdými polštářky. Pohyb je normální, chůze v pomalém, těžkém a krátkém klusu. Během pronásledování na honu je schopný velmi rychlého běhu, trysku.

Polský ogar

Uveřejněná fotografie má pouze ilustrační charakter. Článek je pouze informativní.

Hodnocení:
 

Komentáře

VYHLEDÁVAČ
Název:
Kraj:

Najít dle výběru
Přidat inzerát zdarma

DNEŠNÍ DATUM, SVÁTKY
21.3.2018, Radek
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno:
Heslo:
 Přihlásit se
 Zapoměli jste?
Registrovat
Vstup do chatu
DISKUZE
VIDEO-INZERCE
KRÁTKÉ ZPRÁVY
22.03.2014 21:17
Inzerce zdarma


22.03.2014 21:17
Brabantík

22.03.2014 21:17
Bernský honič

FOTO-INZERCE
KATEGORIE INZERCE
ADRESÁŘ FIREM
KONTAKTY, ZÁBAVA, OSTATNÍ
ANKETA
Krmivo pro psy
Krmivo pro psy, uvažujete o tom, že kvůli hospodářské krizi přejdete na levnější krmiva pro vašeho psa? Jaký je Váš pes?
Nemám psa
19591959
1959 hlasů
Pes je rozmlsaný
18221822
1822 hlasů
Pes nesnáší granule
18051805
1805 hlasů
Ne, neuvažuji
19861986
1986 hlasů
Ano uvažuji
19471947
1947 hlasů
SVĚT PEJSKŮ, INZECE PSŮ ZDARMA, ATLAS PSŮ, VÝCHOVA ŠTĚŇAT A CHOV PSŮ, DISKUZNÍ FORUM | Inzerce zdarma | Vytvořil: 2006-2013 © Psi-kynologie.cz