Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Porcelaine

Plemena psů, naši psi, Porcelaine. Porcelaine je elegantní, noblesní, povahou živý a přátelský pes, s krásným zvonivě zvučným hlasem. Je také veselým, vytrvalým a nadšeným honičem. Porcelaine byl již v 18. století ve Francii velice oblíbeným psem při parforsních honech. Po francouzské revoluci a následných bojích se počet jedinců tohoto plemene výrazně snížil a Porcelaine se stal velmi vzácným. V 19. století však jeho nadšení přívrženci ve Švýcarsku jeho chov obnovili a plemeno rozšířili. Zakrátko patřil Porcelaine k běžným loveckým psům. V současné době je však opět vzácný a chovaný pouze ve Francii a ve Švýcarsku.

Porcelaine je lovecký pes pro drobnou zvěř. Je velmi noblesního, francouzského vzhledu, ve všech detailech své struktury přestavuje špičkovou kvalitu. Hlava musí být velmi typická, hubená a jemně tvarovaná, vcelku dosti dlouhá. Lebka je nahoře široká, týlový výčnělek je zakulacený. Čelo má placaté, s ne příliš znatelnou středovou brázdou. Stop je dobře vyznačen. Nos má dobře vyvinutý, tmavě černě zbarvený, chřípí jsou dobře otevřená. Čenich je vcelku dlouhý, bez čtverce nebo špičky na konci, nosní most je zpočátku rovný, na konci mírně klenutý. Horní rty překrývají dolní, avšak bez poklesávání nebo síly. Oči jsou dobře vyvinuté, tmavě zbarvené, s inteligentním a sladkým výrazem. Uši jsou tenké, dobře zkroucené dovnitř, dosahují konce čenichu. Krk má mírně delší, lehký, ukazuje malý lalok, napjatého a hubeného vzhledu. Záda jsou rovná a široká, s dobře zřetelným kohoutkem. Hruď je průměrně široká, zato však hluboká. Ocas je dobře posazený, u kořenu dosti silný, průměrně dlouhý, směrem ke konečku se zužuje, bez delších nebo hrubších chlupů, je nošený v mírném zakřivení. Přední nohy jsou vcelku dlouhé a hubené, ne však příliš jemné, dobře šlachovité, jsou rovné a rovnoběžné. Ramena jsou vyvinutá pro rychlý, tryskový běh, jsou dlouhá, dobře svalnatá, nejsou však těžká. Tlapky má typické pro francouzského honiče, jsou trochu podlouhlé, s jemnými, avšak těsnými prsty, polštářky jsou tvrdé a tuhé. Kůže je jemná a pružná, mramorově posetá mnoha černými skvrnami. Pohyb je živý, čilý a nevázaný.

Porcelaine


Uveřejněná fotografie má pouze ilustrační charakter. Článek je pouze informativní.

Hodnocení:
 

Komentáře

VYHLEDÁVAČ
Název:
Kraj:

Najít dle výběru
Přidat inzerát zdarma

DNEŠNÍ DATUM, SVÁTKY
21.3.2018, Radek
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno:
Heslo:
 Přihlásit se
 Zapoměli jste?
Registrovat
Vstup do chatu
DISKUZE
VIDEO-INZERCE
KRÁTKÉ ZPRÁVY
22.03.2014 21:17
Inzerce zdarma


22.03.2014 21:17
Brabantík

22.03.2014 21:17
Bernský honič

FOTO-INZERCE
KATEGORIE INZERCE
ADRESÁŘ FIREM
KONTAKTY, ZÁBAVA, OSTATNÍ
ANKETA
Krmivo pro psy
Krmivo pro psy, uvažujete o tom, že kvůli hospodářské krizi přejdete na levnější krmiva pro vašeho psa? Jaký je Váš pes?
Nemám psa
19591959
1959 hlasů
Pes je rozmlsaný
18221822
1822 hlasů
Pes nesnáší granule
18051805
1805 hlasů
Ne, neuvažuji
19861986
1986 hlasů
Ano uvažuji
19471947
1947 hlasů
SVĚT PEJSKŮ, INZECE PSŮ ZDARMA, ATLAS PSŮ, VÝCHOVA ŠTĚŇAT A CHOV PSŮ, DISKUZNÍ FORUM | Inzerce zdarma | Vytvořil: 2006-2013 © Psi-kynologie.cz